Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno auta z niemiec
06-01-2013, 10:15 PM
Kupno auta z niemiec
Witam,

W najbliższym czasie zamierzam kupić samochód używany. Trafiła mi się okazja ale chciałabym się upewnić, czy wszystkie formalności przebiagałyby prawidłowo, a mianowicie:

- Komis polski sprowadził auto z Niemiec, które kupił od komisu niemieckiego lub Niemca (muszę dopytać- w każdym razie wiem, że jest na to jakaś umowa)
- w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel auta jest jeszcze inna osoba (inny Niemiec) niż ten Niemiec lub komis sprzedający (czy zatem nie potrzebuję także jakieś umowy między osobą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym a Niemcem lub komisem, które chcą sprzedać auto (aby nie mieć problemu z rejestracją samochodu, gdzie wymagana jest bodajże ciągłość umów?)
- Komis polski chce sprzedać niniejszy samochód mi, oferując mi następujące dokumenty:
1.Akcyzę.
2. Faktura zagraniczna (lub umowa, tego dokładnie nie wiem) z tłumaczeniem. 3. Faktura polska przy sprzedaży z komisu polskiego (FAKTURA VAT MARŻA!).
4. Zaświadczenie o wpisie do ewiden. działalności sprzedającego.
5. Dowód rejestracyjny zagraniczny plus jego tłumaczenie.
6.Karta pojazdu.
7.Oświadczenie, że pojazd sprowadzono bez tablic.

Po mojej stronie pozostanie:
1.Opłata recyklingowa
2.Rejestracja pojazdu
3. Badania techniczne

Czy wszystko wygląda prawidłowo? czy nie potrzebuję umowy między komisem niemieckim (Niemcem) a osobą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym (ciągłość umów) oraz czy przez komis polski nie powinna być wystawiona zwykła FV VAT zamiast FV VAT marża?
Dodam, że komis chce ode mnie 2500 tys. zł zaliczki na poczet opłacenia auta, na co pewnie jakieś poświadczenie mi wystawi, że gotówkę przyjął na to i to (nie chciałam się sama bawić w te wszystkie formalności więc zaproponowano mi, że wezmą to na siebie, jeśli będą mieli pewność, że kupię później to auto)

Czy gdyby coś okazało się nie tak, komis polski sprzedający mi auto ponosi odpowiedzialność, czy jakakolwiek odpowiedzialność będzie już zawsze po mojej stronie?
Nie chciałabym kupić auta, z którym miałabym później mieć problemy by je zarejestrować...

Z góry dziękuję za informację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości