Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rejestracja auta bez przeglądu
06-01-2013, 10:05 PM
Rejestracja auta bez przeglądu
Witam,
jestem tu nowa ale mam nadzieje że w dobrym miejscu umieszczam swój post.
Moja sytuacja wygląda następująco:
Kupiłam samochód (z polskiego salonu, od pierwszego właściciela). Samochód ma już swoje lata (rocznik 2000) ale że to moje pierwsze auto to wystarczy - zresztą to w mojej sytuacji jest najmniej ważne wiec pomińmy markę, rocznik itp.
Zarejestrowałam w WK (Wydziale Komunikacji). Dostałam czasowy DR (Dowód Rejestracyjny) na 30 dni. Otrzymałam informację, że ten "normalny" DR już na mnie czeka do odbioru. I tu pojawił się problem. W między czasie skończył mi się termin przeglądu. Pech chciał że okazało się że auto ma parę usterek do zrobienia, których nie było widać na pierwszy rzut oka (przepraszam za wyrażenie ), mniej ważne już co ale auto pojechało do warsztatu na naprawy. Ale mechanicy nie skończą przed upływem terminu ważności dowodu czasowego i tu pojawia się problem do rozwiązania. Przegląd zrobię dopiero po tych naprawach (stacja kontroli pojazdów jest obok warsztatu więc auto w zasadzie nie będzie "w ruchu").
Więc - czy jak pojadę do WK (Starostwo Poznań) to zostanie mi wydany Dowód Rejestracyjny stały jeśli nie zrobiłam przeglądu? Słyszałam na ten temat różne opinie i chciałam się upewnić od kogoś kto się faktycznie zna na procedurach a nie od osób które tylko gdybają. Czy jak pojadę do WK dam czasowy DR, OC ważne, ale bez zaświadczenia że zrobiłam przegląd to WK wyda mi DR? Jeśli nie to czy pozwolenie czasowe przedłużą mi w takiej sytuacji ? Przedłużają na 14 dni ale czy przedłużą jeśli nie mam przeglądu? A jeśli to też nie wyjdzie to jak rozwiązać sytuację ? Bez ważnego DR nie wykonają mi raczej przeglądu więc muszę mieć albo odebrany stały DR albo przedłużony ten który mam.

proszę o sugestie w tej sprawie
mam nadzieję że w miarę jasno opisałam sytuację a jeśli nie to proszę pytać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości