Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmowa zgloszenia sprzedazy auta
06-01-2013, 09:59 PM
Odmowa zgloszenia sprzedazy auta
Witam szanowne grono.
Zacznę od początku:
Mój tato chorował kilka lat . Wraz z mamą byli właścicielami samochodu Fiat Panda 2003 rok który więcej stał w gara żu niż był poza nim. Od dawna chciałem je odkupić jednakże rodzice zrobili darowiznę na moją osobę . Było to 30 kwietnia b.r Niestety tato podupadł na zdrowiu i zmarł 11 maja. Na podstawie umowy darowizny(Byłem też w Urzędzie skarbowym - okazało się że nie trzeba zgłaszać) zarejestrowałem auto na siebie. Jako że obiecałem że zajmę się w imieniu mamy zgłoszeniem zbycia pojazdu w dawnym miejscu rejestracji samochodu - 23 maja byłem w wydziale komunikacji powiatowym wraz z pełnomocnictwem mamy i umową darowizny złożyć wniosek lecz pani powiedziała mi że nie może przyjąć zgłoszenia gdyż właściciel auta musi być obecny- czyli mój tato . Dla mnie to śmieszne skoro podparłem jego nieobecnośc aktem zgonu jednak urzędniczka była nieugięta i nie przyjęła mi wniosku. Postępowała zgodnie z prawem czy nie ? "Lex retro agit" czy "non agit"? Mam zostawić niezgłoszone auto w wydziale komunikacji ?- sankcje są zerowe czy walczyć o swoje i ma obowiązek przyjąć zgłoszenie? Mówiła coś o sprawie spadkowej itp ale jak zobaczyła pieczątkę na mojej umowie darowizny że auto jest już na mnie zarejestrowane to powiedziała że i tak auto jest już gdzie indziej zarejestrowane. Prosze o pomoc. Trochę prawa karnego i KPK znam i wydaje mi się że to ja byłem na prawie w urzędzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości