Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem po zakupie auta
05-30-2013, 10:45 PM
Problem po zakupie auta
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. mam na imie Paweł i tyle z przyjemności Mam wielki problem, ponieważ zakupiłem autko, w którym silnik po przejechaniu 100 km zaczął kopcić, czego nie robił podczas oględzin. udałem się z tym problemem do 3 mechaników, diagnoza była jedna: uszkodzone pierścienie i uszczelniacze. po 3 dniach od zakupu skontaktowałem się ze sprzedającym i poinformowałem go o wadzie, zaproponowałem ugodę ( on zwróci mi za koszty materiały tj części). na co ona stwierdził po 2 dniach namysłu, że on nie poczuwa się do winy i stwierdza moja winę. Silnik pobiera olej, kopci na niebiesko, uszczelka pod głowica jest ok. byłem u rzeczoznawcy, 430 zł zostawiłem i dowiedziałem się tyle co nic, sam musiałem zrobić analizę spalin itp. Rzeczoznawca ładnie to opisał, tzn że wada nie powstała nagle tylko była znana sprzedającemu i powstawała stopniowo czyli tzw zużycie. przedsądowne wezwanie nic nie dało i teraz moje pytanie: mam iść z tym do sądu??

samochod stoi cały czas nieużytkowany, zrobiłem maksymalnie 500 km ponieważ jeździlem od mechanika do mechanika. z tego co mi wiadomo przysługuje mi prawo rekojmi, sprzedający nei poinformował mnie o wadzie i konieczności remontu. Mam 2 świadków, którzy byli przy zakupie i nei padło takei słowo jak konieczność remontu z reszta to jest wiadome bo bym wtedy nei kupił. dziękuję z góry za odpowiedzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości