Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno auta odzyskanego po kradzieży
05-25-2013, 09:09 PM
Kupno auta odzyskanego po kradzieży
witam,

Zamierzam kupić auto odzyskane po kradzieży. Samochód Vw Passat skradziony w 2012 r. odzyskany niedługo potem, przez rok stał na parkingu policyjnym jako dowód rzeczowy w sprawnie. Następnie sąd postanowił zwrócić ten samochód właścicielowi, dodam, że samochód był też ubezpieczony i właściciel otrzymał odszkodowanie z AC. Właścieiel odebrał auto i zgłosił się do wydziału komunikacji w celu rejestracji samochodu po kradzieży, auto zostało czasowo zarejestrowane ma próbny dowód tymczasowy oraz zostało skierowane na nabicie nowego nr Vin, własciciel posiada kwity z policji, urzędu komunikacji, ma tymczasowy dowód oraz tablice oraz ubezpieczenie ale auto nie ma przeglądu oraz pozostałych dokumentów no bo zostały one oddane do ubezpieczyciela. Moje pytanie jest takie czy mogę kupić ten samochód i czy nie będę miał problemów z rejestracją oraz zakładem ubezpieczeń który wypłacił odszkodowanie włascielowi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-27-2013, 08:21 AM
RE: Kupno auta odzyskanego po kradzieży
Spokojnie jeśli jest tymczasowy dowód rejestracyjny wydany przez urząd gdzie właścielem jest wskazana osoba która Ci sprzedaje auto lub tez autokomis do którego ona przekazała auto nic ci nie grozi bo auto kupiłeś w dobrej wierze - z ubezpieczalnia nie bedziesz mial problemu, z rejestracją samochodu też nie gdyż on juz jest tymczasowo zarejestrowany - mialam taka sytuacje i poszlo praktycznie bez zadnego problemu a auto kupilam za 1/7 ceny bo inni sie bali formalnosci - czasami warto zaryzykowac - jak masz jakieś pytania odnośnie tego tematu to pisz do mnie smialo na prv.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości