Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy mogę oddać auto kupione 2 dni temu?
05-07-2013, 05:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2013 03:23 AM przez Fergie.)
Czy mogę oddać auto kupione 2 dni temu?
witam,

2 dni temu kupiłem Passata kombi, rok prod 1993 r. - auto podczas kupna wyglądało dobre, jeździło także dobrze jak na ten wiek. Zdawałem sobie sprawę, że idealne nie jest bo miało przejechane ponad 300 tyś km. Jedank kiedy odpaliłem je 2 dni od kupna samochód dymił niemiłosiernie, po 2 min jednak zaczał dymić mniej. Pojechałem do mechanika który stwierdził, że auto ma uszkodzone uszczelniacze przy zaworach i naprawa będzie droga. Sprzedający oczywiście nie chce słyszeć o zwrocie samochodu - moje pytanie do Was jak to wygląda z punktu prawa czy mogę mu to auto oddać? Dodam, że kwota na umowie jest niższa niż naprawdę zapłaciłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-10-2013, 03:22 AM
RE: Czy mogę oddać auto kupione 2 dni temu?
No wieć tak teoretycznie próbować możesz w praktyce jednak jest to po pierwsze zapewne nie opłacalne dla Ciebe po drugie trudne do wykonania. Po drugie sprawa jest o tyle trudniejsza, że na umowie jest wpisana kwota niższa pod czym się podpisałeś więc sąd odpada, urzędem skarbowym też nie postraszysz bo sam możesz sobie krzywdę zrobić....
05-10-2013, 07:29 PM
Dokładnie niższa kwota na umowie przekreśla Twoje szanse w sądzie a i pójście z taką sprawą do US jest dla Ciebie ryzykowne bo przecież sam podpisałeś się pod tą fakturą więc z pewnością sam także będziesz miał problemy....pozostaje Ci naprawa lub sprzedaż auta
05-12-2013, 12:22 AM
Znajomy miał taki przypadek, auta nie oddasz a jak nawet to otrzymasz kwotę jaką masz na umowie, druga sprawa że zapewne kazałeś sobie napisać na umowie kwotę niższą aby uniknać podatku więc w Us masz tak samo przerąbane jak i sprzedający.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości