Dobry Autokomis, Mechanik, Skup aut, Opinie, forum Wrocław
Rejestracja auta bez karty pojazdu - Wersja do druku

+- Dobry Autokomis, Mechanik, Skup aut, Opinie, forum Wrocław (http://www.dobryautokomis.pl)
+-- Dział: Główne (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Porady prawne (/forumdisplay.php?fid=86)
+--- Wątek: Rejestracja auta bez karty pojazdu (/showthread.php?tid=3972)

Rejestracja auta bez karty pojazdu - Tomekdvd - 06-01-2013 10:20 PM

Witam. Zadawałem te pytanie już raz, ale nikt nie odpowiedział, może zły dzial. Kupiłem niedawno samochód, który jest zarejestrowany na osobe A, ta osoba sprzedała osobie B, ta osobie C i ta sprzedała mi czyli np. D. Wszystkie umowy mam kompletne, ale kupując ten samochód, który jest moim pierwszym w życiu, kompletnie zapomniałem o czymś takim jak karta pojazdu, której nie dostałem. Dzwoniłem do poprzedniego właściciela, czy ją posiada, powiedział, że kupując samochód, również nie dostał tej karty i (podobno) też nie wiedział, że powinna być, ponieważ nie miał zamiaru go rejestrować. W umowie kupna-sprzedaży między A i B jest napisane, że karta pojazdu była przekazywana, a w dalszych umowach już nie jest to napisane. Co ja mam teraz zrobić? Bardzo zależy mi na załatwieniu tej sprawy i zarejestrowaniu tego samochodu. Czytałem troche o tym w internecie, ale wszędzie inna wersja jest. Prosze bardzo o pomoc, a najlepiej jak by ktoś z Was miał jakieś znajomości w WK czy coś w tym stylu. Bardzo prosze o szybką odpowiedź i z góry dziękuje. Mile widziane też PW.

RE: Rejestracja auta bez karty pojazdu - Katoko - 08-14-2013 05:56 PM

wystarczy, że napiszesz oświadczenie, że karta pojazdu została zgubiona - zaniesiesz do wydziału komunikacji i po poroblemie